Správy

Grand Prix B U11 a Grand Prix C U15 – Nitra

By 1. May 2024 No Comments
Grand Prix B U11 a C U15 - Nitra

V sobotu 27.4.2024 sa v Nitre odohrali turnaje Grand Prix B U11 a Grand Prix C U15, na ktorých sa celkovo zúčastnilo osem Žilinčanov v sprievode trénera Igora Nováka.

V kategórií U11 sme mali jediného zástupcu – Šimona Juraja Mihalčina. Chlapci aj dievčatá v tejto kategórií hrali iba dvojhry. Šimon medzi celkovo štyrmi hráčmi nenašiel konkurenciu a bez straty setu a úplne bez zaváhania vyhral všetky tri zápasy, čím obsadil krásne prvé miesto.

V kategórií U15 bojovali Martin Viliam Mihalčin, Michal Sýkora, Filip Vrúbeľ, Jonáš Gabriel Marec, Adam Zemiak a Bea a Tereza Budíkové. V dvojhrách sa hralo šesť kôl na dva sety do 21 bez predĺženia. Martin a Mišo po vybojovaných piatich výhrach a jednej prehre s rovnakým počtom bodov 10 obsadzujú krásne druhé a tretie miesto z celkového počtu 25 hráčov. Filip obsadil 6. miesto. Jonáš 13. a Adam 19. miesto. Dievčatá sa umiestnili na 12. mieste Bea a Terezka na 20. mieste.

Hrali sa aj štvorhy. Martin s Mišom bez zaváhania dokráčali až do finále, ktoré vyhrali a odnášajú si parádne prvé miesto. Jonáš s Filipom tiež svoje prvé kolo vyhrali, pred finále ich však zastavili súperi. Bei a Terke sa rovnako podarilo vyhrať prvé kolo, tam ich vyradili druhé nasadené a neskôršie víťazky turnaja Púchovčanky Černáčková-Tekeľová.