Správy

ENEA Polish U19 Open 2023 – Gniezno

By 11. September 2023 No Comments
ENEA Polish Open

S novým školským rokom sa opäť rozbehli aj výjazdy na bedmintonové turnaje. Martin Pintrava z AC UNIZA Žilina a Ela Vojtíšková z AS Trenčín sa v sprievode trénera Igora Nováka zúčastnili na medzinárodnom podujatí v susednom Poľsku ENEA Polish U19 Open 2023.

Začali spolu mixom proti domácim Poliakom. Prvý set prehrali jednoznačne, keď zvládli uhrať iba 10 bodov. V druhom sete pozbierali sily, zlepšili taktiku a hru a dokázali držať krok zo súperom. Napriek tomu druhý set prehrali s výsledkom 21:19.

V dvojhre Martin hneď v prvom kole narazil na svojho premožiteľa, domáceho Bartozsa Punka, ktorý neskôr dokráčal až do semifinále. Martin teda po dvoch setoch s výsledkom 21:17 a 21:15 končí na tomto turnaji. Odnáša si však cenné skúsenosti do ďalších slovenských aj medzinárodných turnajov.