Správy

Grand Prix A U19 – Žilina

By 29. May 2024 June 12th, 2024 No Comments
Grand Prix A U19 - Žilina

Predposledný májový víkend 25.-26.5.2024 sme v žilinskej mestskej športovej hale usporiadali po prvýkrát po dlhom čase dvojdňový turnaj, a to celoslovenský turnaj Grand Prix A U19. Turnaja sa zúčastnilo 23 chlapcov a 19 dievčat z klubov naprieč celým Slovenskom. Jediný domáci reprezentant bol Martin Pintrava, ktorý štartoval v dvojhre a zmiešanej štvorhre.

Vďaka šiestim kurtom v mestskej hale mali možnosť hrať hráči v dvojhrách aj všetky zápasy o poradie na jeden set. Začalo sa tradične mixom, Martin so spoluhráčkou Sofiou Šilingovou z klubu KBC Košice mali v prvom kole voľný los, v druhom išli rovno na prvých nasadených, ktorých síce potrápili v druhom sete, vysledok druhého setu 23:21 však dopadol šťastnejšie pre súperov.

V dvojhre sa Martin ako druhý nasadený dostal do štvrťfinále, kde nestačil v dvoch setoch na Juraja Mareka z BK MI Trenčín, opäť s tesným výsledkom 23:21 v druhom sete. Ďalšie zápasy o poradie Martin nehral a tým sa umiestnil na celkovom 8. mieste.