Správy

Grand Prix Q U15 – Bratislava

By 1. February 2023 April 2nd, 2023 No Comments
Hráči AC UNIZA Žilina

V sobotu 28.1.2023 sme mali zástupcov aj na kvalifikačnom turnaji GP Q v kategórií U15 v Bratislave. Štyria Žilinčania, Ninka Hrobárová, Miško Sýkora, Marek Kupkovič a Veronika Farkašová bojovali o postup na najbližší A-turnaj.

V mixe sme teda vytvorili dve dvojice, Ninka a Miško vyhrali prvý zápas, potom však podľahli neskorším víťazom Kozinka – Vojtíšková.

V chlapčenskej dvojhre sa Miško hladko dostal až do semifinále, kde nestačil na neskoršieho víťaza Filipa Baumgartnera z klubu BARBAR Skalica v atraktívnom zápase 21:16, 23:21. Skončil teda na 3.-4. mieste a úspešne sa kvalifikoval. Ninka Hrobárová sa po veľkom boji dostala tiež do semifinále, kde nestačila na púchovskú favoritku Lili Šarlayovú. Tiež teda skončila na 3.-4.mieste a kvalifikovala sa.

V chlapčenskej štvorhre sme vytvorili dve zmiešané dvojice – Sýkora + Garhel (BKR Púchov) a Kupkovič+ Šenkýř. Štvorhry sa hrali iba na jeden set a Miško s Adam Gabrhelom sa jednoznačne dostali až do finále, ktoré vyhrali a odnášajú si fantastické prvé miesto!

Aj Ninke sa v štvorhre parádne darilo spolu s Ilavčankou Grétkou Paliatkovou (Sokol Ilava), spolu si nakoniec odnášajú krásne 2.miesto.

Z Bratislavy si teda odnášame parádne umiestnenia aj cenné skúsenosti.

Výsledky:
2023-01 Grand Prix Q U15 – Bratislava

Leave a Reply