Správy

Grand Prix A U15 – Žilina

By 26. April 2023 May 6th, 2023 No Comments
realizačný tím

Minulý víkend, konkrétne v sobotu 22.4.2023 sme usporiadali celoslovenský turnaj Grand Prix A v kategórií U15 v mestskej športovej hale na Hečkovej ulici, kde sa stretlo 24 najlepších chlapcov a dievčat.

Z klubu AC UNIZA Žilina sa kvalifikovala iba Ninka Hrobárová, štartovať ale mohol aj Miško Sýkora, ktorý sa dostal do pavúka ako náhradník a Katka Svrčková, ktorá hrala zmiešanú štvorhru so Skaličanom Jakubom Valachovičom. Tí sa cez prvé kolo nedostali. Ninka s Mišom bojovali so Skaličanmi, trojsetový zápas však skončil v náš neprospech (13-21 21-12 21-12 ). Celkovými víťazmi mixu sa stali Trenčania z klubu CEVA Trenčín – David Antonio Kozinka a Charlottka Hálová.

V mužskej dvojhre sa Michal nedostal cez prvé kolo, keď nestačil na Dolnokubínčana Dávida Škrabáka. Víťazom tejto kategórie sa stal piaty nasadený Artem Berezovskij z klubu PBA Prešov.

V prvom kole ženskej dvojhry Ninka porazila Dolnokubínčanku Timeu Reguliovú, v druhom už podľahla siedmej nasadenej Kvetoslave Sopkovej z klubu BC Prešov. Celkovou víťazkou sa stala Ela Bieleschová z klubu Bedminton Piešťany.

V mužskej štvorhre sa Michal so spoluhráčom Adamom Gabrhelom nedostali cez prvé kolo. Po skrečovanom finálovom zápase sa celkovými víťazmi stali Samuel Fodor (Družst. Klenovec) a Aleš Koščák (CEVA Trenčín).

Ninka so spoluhráčkou Julkou Vojtíškovou z AS Trenčín porazili súperky v prvom kole (22-20 19-21 21-18). V štvrťfinále už nestačili na druhé nasadené a neskoršie víťazky Elu Bieleschovú a Kvetoslavu Sopkovú, ktoré vyhrali opäť po skrečovanom finálovom zápase za stavu 1:1 na sety.

Turnaj sa z organizačného hľadiska podaril, vštkým zúčastneným aj pomocníkom ďakujeme a všetkým víťazom gratulujeme!

Výsledky:
2023-04 GP A U15 – Žilina

Leave a Reply