Správy

Racquets Badminton Summer Camp 2021

By 12. August 2021 February 5th, 2022 No Comments
Účastníci kempu

Žilinskí hráči a tréneri sú už tradičnou súčasťou Púchovského bedmintonového kempu. Tento rok (25.7. – 30.7.2021) pod hlavičkou AC UNIZA Žilina vycestovali dvaja tréneri (Laco a Evka) a 5 hráčov – Martin Pintrava, Katarína Svrčková, Sofia Matejovičová, Emma a Nina Prievozníkové + naša bývala členka Lea.

Hneď na prvom tréningu boli hráči rozdelení podľa ich hráčskej úrovne a tvrdá 6-dňová príprava sa mohla začať. Tento rok bol kemp pre pokročilejších hráčov zameraný na taktiku v párových disciplínach, ale preverovali si aj dvojhru jedným ostrým setom na každom tréningu. Menej skúsená skupina mala tréningy na osvojovanie si techniky a komplexné zlepšovanie svojej výkonnosti.

Každé ráno začínalo kondičným tréningom a to buď v hale kruhovým tréningom, vonku na piesku alebo vonku na schodoch. Aj tento rok sa mohli hráči otestovať v kondičných testoch (člnkový beh, 12-minútovka, skok do diaľky, hod medicinbalom atď), ktoré každý rok robí a vyhodnocuje tréner Laci a vďaka ktorým si môžu porovnať či sa od minulého roka zlepšili. Žilinčania mali toto testovanie povinné a z kempu si odniesli aj „kondičné vysvedčenie“.

Posledný deň bol turnajový. Hráči si teda mohli vyskúšať, čo sa naučili. Kemp dopadol úspešne a bez zranení a už teraz sa tešíme na ďalší rok.

2021-07 Racquets Badminton Summer Camp 2021 - Púchov

Leave a Reply