Správy

Súťaže detskej atletiky – 1. kolo – Žilina

By 12. May 2018 May 25th, 2020 No Comments
Bedmintonový oddiel AC UNIZA Žilina

Štvrtok 10. 05. 2018 odštartoval projekt Detská atletika podujatiami vonku. Na ihrisku ZŠ Martinskej v Žiline boli na programe dve samostatné súťaže: Detská štafetová liga a Detská P-T-S.

Detská štafetová liga spočíva v tom, že každý člen štvorčlenného družstva (2 chlapci, 2 dievčatá) odšprintuje 60m úsek na bežeckom ováli a odovzdá ďalšiemu z tímu štafetový kolík v rámci vyznačeného územia. Počíta sa čas celého družstva. Víťazný klub si zaistí miestenku na celoštátnom finále, ktoré sa bude konať 23. 6. 2018 v Banskej Bystrici v rámci Majstrovstiev Slovenska dorastu (atletiky).

Detská P-T-S je veľmi pestrá súťaž, kde šesťčlenné družstvá (3 chlapci, 3 dievčatá) súťažia skupinovým spôsobom v disciplínach: 3-skok z miesta, prekážkový beh, odhod medicinbalom, štafetový beh (malý), hod vortexom a 6-minútový intervalový beh. Disciplíny sa obodujú a najlepšie družstvo (klub) si vybojuje miesto na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 29. 06. 2018 v športovom komplexe X-Bionic Sphere ako predprogram atletického mítingu P-T-S.

Uvedené súťaže sú organizované v rámci kraja a čakajú nás celkovo 3 kolá (3 kluby z kraja postúpia na finále).

Tentokrát sme dokázali postaviť dve družstvá do Detskej P-T-S a 3 družstvá do Detskej štafetovej ligy.

Koordinátori projektu Detskej atletiky nás príjemne prekvapili a odovzdali nám veľkú tréningovú súpravu pomôcok ako aktívnemu klubu.

Výsledky:
Detská štafetová liga
Detská P-T-S

2018-05 súťaže detskej atletiky - 1. kolo - Žilina

Leave a Reply